Na stopach znajduje się MAPA CAŁEGO CIAŁA, w sumie ponad siedem tysięcy zakończeń nerwowych, które mają połączenie z wszystkimi gruczołami, narządami i układami organizmu. Dzięki masażowi stóp dochodzi do głębokiej regeneracji całego organizmu, a poszczególne organy zaczynają pracować prawidłowo. Refleksoterapia uruchamia wewnętrzny proces zdrowienia.

Masując stopy można zauważyć, że są miejsca, które należy wzmocnić i takie które należy rozluźnić, te punkty są ważną wskazówką, która mówi o tym, co dzieje się w organizmie.

Terapia uciskowa na stopach działa bezpośrednio na cały organizm i powoduje szereg pozytywnych reakcji:

-obniża poziom stresu i zmniejsza napięcie , pomaga łagodzić niekorzystne działanie stresu na organizm poprzez wprowadzenie go w stan głębokiej relaksacji i odprężenia

-usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego poprzez otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych, pobudzając do działania tysiące zakończeń nerwowych znajdujących się w stopie

-pobudza swobodny przepływ  energii witalnej przez organizm, podnosi poziom witalności i radości życia

-wydatnie poprawia zdolności koncentracji , pobudzając kreatywność i pozytywne myślenie

- reguluje pracę serca i pobudza krążenie krwi, a przez to dotlenia i odżywia tkanki ( m.in. reguluje ciśnienie krwi ) ,pozwala na swobodną cyrkulację krwi w układzie krążenia i optymalne zaopatrzenie w nią wszystkich tkanek organizmu.

    Zabiegi refleksologiczne usprawniają pracę układu krążenia poprzez poprawę zaopatrzenia w krew transportującą do komórek tlen i substancje odżywcze oraz usuwającą z nich uboczne produkty przemiany materii, jak gliadyna, gluten, kazeina, mucyna oraz toksyny. Polepsza się elastyczność naczyń krwionośnych.

-poprawia trawienie , wchłanianie substancji odżywczych oraz wydalanie

-pomaga wyregulować gospodarkę hormonalną żeńską i męską układu rozrodczego organizmu

-regularne zabiegi pogłębiają oddech i odśluzowują

-wzmacnia system odpornościowy

-skutecznie przynosi ulgę w bólu m.in.: przy bolesnych miesiączkach, bólach głowy, bólach mięśni, kręgosłupa, bólach artretycznych i reumatycznych, nerwobólach, rwie kulszowej

-oczyszcza organizm z toksyn

 

  Terapie refleksologiczne usprawniają nasz i tak wiecznie przeciążony „sztucznym” jedzeniem i nieprawidłowo łączonymi potrawami układ pokarmowy, najczęściej pozostający w stałej nierównowadze kwasowo-zasadowej. Sprawiają, że spokojniej i głębiej oddychamy również nasze układy wydalnicze „zabierają się” do pracy, a także ogromnej regeneracji doznają narządy rozrodcze. Odzyskujemy wewnętrzny i zewnętrzny blask i błysk w oczach, a twarz po masażu refleksologicznym staje się młodsza, rozluźniona i piękniejsza.

 

 

   Refleksoterapia zwalcza ból, ponieważ stymuluje przysadkę mózgową do wytwarzania większej ilości endorfin, naszych własnych „środków przeciwbólowych”, usuwa też złogi krystaliczne wapnia z zakończeń nerwowych, spowodowane nadmiarem kwasowości we krwi, oraz toksyny. W przypadku chorób terminalnych refleksologia daje choremu większy komfort życia , usprawniając oddychanie, trawienie, wydalanie i inne funkcje.

 

Warto pamiętać o tym, że refleksologia jest doskonałą formą PROFILAKTYKI. Stopa ludzka potrafi sygnalizować zaburzenia w pracy organizmu na dwa, trzy lata wcześniej zanim zaczną one być odczuwalne w postaci poważnej choroby. Profesjonalne zabiegi mogą zlikwidować przyczyny problemu zanim pojawią się ich sku